Country : Greece
Job/hobbies : DJ
Registration date : 08/01/2008

16η αγων.: "Αλωσε" την Τούμπα η Ξάνθη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 16η αγων.: "Αλωσε" την Τούμπα η Ξάνθη   16η αγων.: "Αλωσε" την Τούμπα η Ξάνθη EmptyΔευ Ιαν 14, 2008 2:39 am

Το καλύτερο αντίδοτο για τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα βρήκε η ΑΕΚ απέναντι στη Βέροια. Η Ενωση επικράτησε 5-1 κι έφερε ξανά τα χαμόγελα στον κόσμο που αποδοκίμασε τον Φερέρ πριν την έναρξη του ματς. Τα δύο γκολ του Μπλάνκο και αυτά των Ριβάλντο, Καφέ και του νεαρού Παυλή, συνέθεσαν την εικόνα ενός αγώνα που είχε κριθεί από το 18ο λεπτό.

Το αήττητο σερί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα έσπασε η Ξάνθη που επικράτησε της ομάδας του Φερνάντο Σάντος με σκορ 1-0. Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση πέτυχε στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ραντζίνσκι με κεφαλιά. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν παρόλο που από το 56' και μετά αγωνίζονταν με παίκτη παραπάνω λόγω της αποβολής του Ζουέλα.

Σε μία από τις πιο δύσκολες έδρες του πρωταθλήματος, ο Αρης κατάφερε να περάσει αλώβητος. Με δύο γκολ του Κόκε και ένα εύστοχο πέναλτι του Κάλβο, οι Θεσσαλονικείς ήταν πιο εύστοχοι και επικράτησαν στη Νέα Σμύρνη του καλύτερου Πανιωνίου με 3-0. Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες, αλλά η αστοχία και τα λάθη της άμυνας, τους στέρησαν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας.

Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Baraza Radio :: Αθλητικα-